Instrukcja montażu i obsługi Zdrowego Biurka

Znajdziesz tutaj wszystkie potrzebne informacje na temat montażu biurka, samego mechanizmu bez naszego blatu, akcesoriów, blatów, aplikacji mobilnej, panelu sterowania i gwarancji. A także najczęściej zadawane pytania i rozwiązywanie problemów czy kody błędów.

Spis treści

Montaż/demontaż biurka oraz pierwsze kroki

Jak złożyć Zdrowe Biurko

Montaż Zdrowego Biurka nie jest skompliowany. Zajmie Ci od 30 do 50 minut. Wszystkie potrzebne narzędzia są dołączone do zestawu.

Montaż mechanizmu na swoim blacie

Jeżeli montujesz mechanizm bez naszego blatu, poniższe wideo pomoże Ci zamontować całość na swoim blacie.

Pierwsze uruchomienie biurka po złożeniu

Demontaż biurka i mechanizmu

Do demontażu mechanizmu z blatu niezbędne jest narzędzie demontujące, które otrzymujesz przy zakupie.

Montaż akcesoriów

Listwa zasilająca

Jeżeli podczas konfigurowania biurka wybrałaś/eś listwę zasilającą, to wszystkie wymagane otwory do jej montażu są już wywiercone. Wystarczy przykręcić listwę tymi samymi wkrętami, których użyłeś/aś do montażu mechanizmu.

Panel sterowania (kontroler wysokości)

Do montażu panelu użyj dwóch dłuższych wkrętów, które dołączamy do zestawu. Otwory do montażu będą wywiercone w zależności, po której stronie wybrałaś/eś miejsce kontrolera.

Obsługa Zdrowego Biurka - najważniejsze funkcje

Regulacja wysokości blatu

Wystarczy sięgnąć ręką i delikatnie odchylić cały panel — w górę lub w dół — i biurko podniesie się lub opuści. Naciskaj, aż znajdzie się na preferowanej wysokości. I gotowe!

Jeśli ustawisz preferowaną wysokość, to po jej osiągnięciu biurko zatrzyma się automatycznie na około 1 sekundę. Jeśli nadal będziesz naciskać panel, pulpit biurkowy będzie się przesuwać do momentu zwolnienia nacisku.

Ustawienie wysokości po złożeniu biurka

W przypadku gdy wyświetlacz nie pokazuje prawidłowej wysokości biurka lub jeśli chcesz zmienić jednostkę z cali na cm i odwrotnie, można to skorygować. Obejrzyj film instruktażowy. WAŻNE! PO ZŁOŻENIU BIURKA WYSOKOŚĆ POWINNA WYNOSIĆ 59 CM W NAJNIŻSZEJ POZYCJI.

Zapisanie wysokości blatu

Dla panelu można zapamiętać do czterech różnych wysokości biurka. Dzięki temu biurko zawsze znajduje się na preferowanej wysokości — gdy siedzisz i gdy stoisz — oraz zapewnia optymalną ergonomię pracy.

Aby zapamiętać położenie biurka, zacznij od przesunięcia go do żądanej pozycji. Następnie spójrz na krawędź panelu biurka. Z prawej strony widać przycisk z gwiazdką ⭐. Przytrzymaj wciśnięty przycisk przez 2 sekundy. Podczas zapisywania lampka mignie dwa razy. Gdy lampka zacznie świecić białym ciągłym światłem, oznacza to, że bieżąca pozycja użytkownika została zapisana i można zwolnić przycisk.

Na wyświetlaczu panelu biurka pojawi się teraz gwiazdka i numer wskazujący miejsce/numer zapisanej pozycji, np. ⭐ 1.

Automatyczna jazda biurka

Jeśli jest to pełna wersja panelu biurkowego, biurko może się automatycznie przemieszczać między preferowanymi pozycjami („automatyczny napęd”). Funkcję można aktywować przez połączenie biurka z aplikacją Desk Control.

Teraz wystarczy dwukrotnie nacisnąć panel w górę lub w dół, a biurko przesunie się do najbliższej z zapamiętanych pozycji. Aby przerwać lub zatrzymać ruch, zanim panel dotrze do zapamiętanej pozycji, wystarczy ponownie przechylić/nacisnąć panel biurkowy, a biurko natychmiast się zatrzyma.

Biurko w zapisanej wysokości

Po zapisaniu jednej lub większej liczby preferowanych pozycji ustawianie biurka pomiędzy tymi pozycjami jest naprawdę łatwe. Naciśnij i przechyl panel biurkowy — w górę lub w dół — i naciskaj, aż biurko zatrzyma się w pozycji, która została zapamiętana.

Pozwala to na zmianę z pozycji siedzącej na stojącą (i z powrotem) bez konieczności obserwowania panelu biurka.

Przypomnienie o zmianie pozycji na stojącą

Chcesz dostawać przypomnienia, o tym, aby wstać i zadbać o zdrowie w ciągu dnia? Panel biurkowy zapewnia funkcję przypominania — jest to pasek świetlny pokazujący, kiedy należy wstać:

Kolor zielony: Zachowujesz równowagę — jeszcze nie musisz wstawać!
Kolor pomarańczowy: Podnieś biurko, nadszedł czas, aby wstać!
Po zmianie pozycji światło pomarańczowe zmieni się na zielone.

Resetowanie (zerowanie) zapisanych pozycji

Aby wyczyścić wszystkie zapisane pozycje, naciśnij i przytrzymaj przycisk z gwiazdką ⭐ przez osiem sekund. Gdy pasek świetlny na krawędzi panelu miga na czerwono, oznacza to, że czynność została zakończona. Teraz można zacząć od początku i zapisać nowe pozycje.

Aplikacja mobilna

Pobierz aplikację mobilną:

Łączenie biurka z aplikacją mobilną Desk Control

Pobierz aplikację mobilną:

Sterowanie biurkiem za pomocą aplikacji mobilnej

Pobierz aplikację mobilną:

Blat

Jak dbać o drewniany blat biurka?

Pobierz aplikację mobilną:

Jak dbać o blat biurka z płyty MDF?

Pobierz aplikację mobilną:

Rozwiązywanie problemów i kody błędów

Jak dbać o drewniany blat biurka?

Pobierz aplikację mobilną:

Jak dbać o blat biurka z płyty MDF?

Pobierz aplikację mobilną:

Biurko złożone?

Skonfiguruj swój wymarzony setup Zdrowego Biurka z naszymi akcesoriami do organizacji przestrzeni.